Marek Ślusarz

Prezes Fundacji
Społeczność lokalna, współdziałanie, zrównoważony rozwój to niewątpliwie moje priorytety.
Doświadczenie
20 lat
Email:
marekslusarz@1muranow.pl
Phone:
512896832

Biografia

 

Kieruje Fundacją od jej powstania w styczniu 2013 roku.
Urodziłem się 11 września 1954 roku roku w Sopocie. Dlaczego w Sopocie? Dziadek ze strony Ojca w poszukiwaniu pracy przeniósł się w latach 30-tych z Borysławia do Gdyni gdzie budowano port.
Już jako młody chłopak wykazywałem zainteresowania techniczne. Lubiłem fizykę matematykę, chemię. Ale na tym nie koniec nasze podwórkowe zabawy lat 60-tych były mieszanką tych zainteresowań. Nie było Lego , smartfonów i komputerów. Były kapsle, kreda, piłka a w zimę łyżwy przykręcane do butów.  Ale nie nudziliśmy się Trzepak pozwalał na rozwijanie umiejętności akrobatycznych. Działalność naukowo pirotechniczna pozwalała na konstruowanie wypełnionych puszek po kawie Marago karbidem (z pobliskiej budowy). Klucze lub śruby   były swoistymi z członkami do naszych zabawach  wybuchowych wybuchowych zabaw ale takie to były czasy i czas i trzeba było sobie organizować samemu atrakcje podwórkowe. Dziura w płocie była ważnym elementem tamtych lat. Przez nią przeciskaliśmy się na asfaltowe boisko szkolne by grać w piłę  jak to się wtedy mówiło. I tak mijały beztroskie lata dzieciństwa. A i jeszcze  inne wspomnienie edukacji! Można powiedzieć, że odebrałem solidnie-różnorodne wykształcenie podstawowe. Uczęszczałem do trzech szkół podstawowych 170 na ul. Smoczej, 234 na Esperanto by ostatecznie trafić do 165 świeżo wybudowanej 1000 latki. Stało się tak za przyczyną trwającej budowy Muranowa Północnego. Przybywało nowych mieszkań a co za tym idzie i dzieci. I tak dotarłem do 8 klasy. No i potem uzupełniałem swoją wiedzę w technikum chemicznym o specjalności przetwórstwo tworzyw sztucznych. na ul. Stalingradzkiej dzisiejszej Modlińskiej.
Miałem przyjemność praktykować w zakładach Kasprzaka przy produkcji magnetofonów szpulowych serii ZK 120. No i tak miałem startować na studia chemiczne na P.W. ale pierwsza miłość była ważniejsza i tak trafiłem do pracy w nowoczesnej jak na tamte gierkowskie czasy otwierania się na zachód fabryki okładzin ciernych POLMO w Pustelniku.
To była licencja zachodnioniemieckiej (nie było wtedy jeszcze zjednoczonych Niemiec tylko NRD i NRF)  Chyba miałem szczęście trafiając od razu po szkole do działu technologicznego przygotowującego start fabryki budowanej w Pustelniku. To był 1972 rok. W tamtych czasach pojechać w delegację za żelazną kurtynę to było coś. Oczywiście zostałem do takiego miesięcznego wyjazdu wytypowany. I tu szczęście mnie opuściło bo zostałem wezwany do woja na całe 2 lata. Pierw szkółka w Zamościu i zdobycie uprawnień elektrycznych do 1 kV (mam je jeszcze – ciekawe czy mnie dzisiaj do czegoś upoważniają?)
No i po pół roku powrót do JW2139 w Warszawie na Paluchu.
 

Doświadczenie Zawodowe

 

1974-1976   Fabryka okładzin ciernych (lic. TEXTAR Niemcy)  – Technolog
– Praca przy wdrażaniu nowo zakupionej licencji. Koordynacja dostaw i montażu maszyn.
1976-1989   Zakład Chemii Analitycznej Politechniki Warszawskiej
 –
Wprowadzenie nowej organizacji pracy. Komputeryzacja zakładu
1989-1991   Prywatna Firma Komputerowa  Kierownik Punktu Handlowego
Poszerzenie asortymentu, Nawiązanie kontaktów z zagranicą (import)
 1992- 1993   Zakłady przemysłu spożywczego “Sulima”  Dyrektor d/s handlowych
Zwiększenie  o  30% Wprowadzenie nowych produktów zwiększające zyski o ok. 25%
1993-1996    Hydro-plast Handel S.A.  Dyrektor ds. Handlowych
– Pierwszy kontakt z nową branżą ( instalacje c.o. c.w.u itp…). Organizacja Hurtowni, pozyskiwanie nowych odbiorców, Bezpośredni kontakt oraz szkolenia u właściciela firmy hurtownika z Monachium.

1996-1998    SHP Unidom    Specjalista ds. Marketingu

Udział w zwiększeniu sprzedaży –  20% (1997), 30% (1998). Wprowadzenie nowych towarów do obrotu również z importu. Organizacja szkoleń dla odbiorców.Tworzenie sieci odbiorców i autoryzowanych dystrybutorów.

1998-1999    Bims Plus Sp. z o.o.  Specjalista ds. Handlowych

– Budowa sieci odbiorców .     
                     

Umiejętności zawodowe

 

  • Zarządzanie kryzysowe 90%
  • Wystąpienia publiczne 70%
  • Rozwiązywanie problemów 85%

  • Różnorodność doświadczeń.

To opiszmy

Kontakt

tel. 512 896 832

marekslusarz@1muranow.pl