DLA MEDIÓW
DLA MEDIÓW

INFORMACJA PRASOWA
I MATERIAŁY DO POBRANIA

 Wielkie święto mieszkańców Muranowa

Bieg dla dzieci „Muraton”, występ teatru Katarynka, śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz oraz orkiestra taneczna Bonanza – tak zapowiada się VII edycja Festiwalu „Muranów nam na sercu” organizowanego przez fundację Jeden Muranów.

Festiwal odbędzie się w sobotę, 9 września w godz. 13-18 na wolskim Muranowie Zachodnim przy ul. Miłej 22. Na miejscu znajdą się też całodzienne atrakcje: alpaki, dmuchaniec dla dzieci, animacje z bańkami, warsztaty arteterapeutyczne, prezentacja partnerów z Partnerstwa Przepis na Muranów, czy strefa gastronomiczna. Imprezę poprzedzi bieg dla dzieci „Muraton”, który rozpocznie się w południe na boisku Zespołu Szkół nr 127 przy ul. Smoczej 19.

– Festiwal „Muranów leży nam na sercu” to coroczne społeczno-kulturalne wydarzenie na Muranowie, które przyciąga setki mieszkańców i mieszkanek – mówi prezes fundacji Jeden Muranów Marek Ślusarz. – Pierwszy piknik – który od tego roku nosić będzie miano festiwalu – odbył się w 2013 r. Od tamtego czasu skala wydarzenia systematycznie rośnie, a na scenie przy Miłej gościliśmy już m.in. Marię Sadowską, Marysię Czubaszek czy Krzysztofa Daukszewicza.

W tym roku do muzycznego i podwórkowego świętowania dołączył także cykl spotkań, dyskusji i debat o architekturze Muranowa. Dzięki niemu mieszkańcy i mieszkanki mogą wspólnie z ekspertami odkrywać charakter i różnorodność swojego osiedla, a także poznawać jego materialną i niematerialną kulturę.

Niemal wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są ogólnodostępne i bezpłatne. Jedynie koszt pakietu startowego na bieg dla dzieci i młodzieży „Muraton” wyniesie 10 zł ze względu na koszt zakupu systemu elektronicznego pomiaru czasu.

– Przewidujemy, że w wydarzeniu weźmie udział łącznie co najmniej 600 osób – mieszkańców i mieszkanek Muranowa oraz całej Woli, w szczególności rodziny z dziećmi – zapowiada Marek Ślusarz. – Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą radośnie poświętować.

ZDJĘCIA PROMOCYJNE

fot. Alicja Szulc

To jest nagłówek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.