O FESTIWALU
O FESTIWALU

Festiwal „Muranów leży nam na sercu” to coroczne społeczno-kulturalne wydarzenie na warszawskim Muranowie, które przyciąga setki mieszkańców i mieszkanek w celu wspólnego świętowania. Pierwszy piknik – który dziś nosi miano festiwalu – odbył się w 2013 r. przy ul. Miłej 22 staraniem kilku sąsiadów, którzy chcieli tchnąć w swoje podwórko trochę kultury i aktywności. Od tamtego czasu skala wydarzenia nieustannie rośnie, a na scenie przy Miłej gościliśmy już m.in. Marię Sadowską, Marysię Czubaszek czy Krzysztofa Daukszewicza. Nieodłącznym elementem festiwalu od zawsze jest inaugurujący bieg dla dzieci „Muraton” oraz inspirujące występy i koncerty.

PLAKAT

WYDARZENIA Z CYKLU O ARCHITEKTURZE

W tym roku do muzycznego i podwórkowego świętowania dołączył także cykl spotkań, dyskusji i debat o architekturze Muranowa. Dzięki niemu mieszkańcy i mieszkanki mogą wspólnie z ekspertami odkrywać charakter i różnorodność swojego osiedla, a także poznawać jego materialną i niematerialną kulturę.

28.06.2023

ŚRODA

17:30

DEBATA

WARTOŚĆ ARCHITEKTURY MURANOWA

Dyskutują: Krasucki • Mika • Ziajkowska • Kowalczyk • Ślusarz

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie

04.09.2023

ŚRODA

18:00

WYSTAWA

OTWARCIE WYSTAWY 

Ul. Smocza 22

KOLEJNE WYDARZENIA ZOSTANĄ OGŁOSZONE WKRÓTCE

HISTORIA

Historia festiwalu jest zupełnie oddolna i społeczna. To pomysł mieszkańców, którzy chcieli zmienić swoje podwórko i osiedle. Pierwsza edycja pikniku, który dziś nosi miano festiwalu odbyła się w 2013 r. przy ogromnym wsparciu Domu Kultury Śródmieście, które otrzymujemy aż do dzisiaj.