O projekcie:

 

Osoby powyżej 65 roku to najmniej zaangażowana w budżet partycypacyjnym grupa mieszkańców Warszawy. Dlaczego tak jest? Jak to zmienić? Fundacja Fundusz Współpracy i Fundacja Jeden Muranów miały na to pomysł.

Projekt „Seniorze – działaj i zmieniaj swoje miasto!”  był realizowany w dwóch warszawskich dzielnicach – Woli i Śródmieściu. Celem było zachęcenie osób powyżej 65 roku życia do wzięcia udziału w budżecie  partycypacyjnym. W ramach projektu podjęliśmy  szereg działań, promujących budżet partycypacyjny wśród seniorów zachęcając ich do wzięcia udziału w nadchodzącej edycji.  

DJ Wika wsparła nasz projekt
Wspomniane działania to między innymi:


Rozpowszechnianie materiałów informacyjnych łatwych w zrozumieniu dla seniorów, badanie potrzeb seniorów, – spacery badawcze śladami projektów zrealizowanych na Woli i w Śródmieściu w ramach budżetu partycypacyjnego, spotkania informacyjne, warsztaty komputerowe, na których seniorzy poznają portal do składania wniosków i głosowania oraz warsztaty z tworzenia projektów dedykowane osobom starszym.

Projekt realizowany był przez Fundację Fundusz Współpracy i Fundację Jeden Muranów przy wsparciu 40 wolontariuszy i 20 ambasadorów budżetu partycypacyjnego – śródmiejskich i wolskich instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, które dostrzegają potrzeby osób starszych.

Rozpowszechnianie materiałów informacyjnych łatwych w zrozumieniu dla seniorów, badanie potrzeb seniorów, spacery badawcze śladami projektów zrealizowanych na Woli i w Śródmieściu w ramach budżetu partycypacyjnego, spotkania informacyjne, warsztaty komputerowe, na których seniorzy poznają portal do składania wniosków i głosowania, warsztaty z tworzenia projektów dedykowane osobom starszym oraz  warsztaty z tworzenia projektów dedykowane osobom starszym.